OCIEPLANIE DOMU SZKIELETOWEGO- KONSTRUKCJA ZAMKNIĘTA

Czas pokazać Wam kolejny krok, czyli wszystko, co dzieje się w środku. Te prace wykonuje dalej nasz wykonawca, bo jest to elementem naszego kontraktu. Jakie to czynności:
- ocieplenie ścian elewacyjnych domu
- piankowanie ścian
Ten szkielet, od środka, pod ciśnieniem, został pokryty pianką. Pianką poliuretanową, odporną na działanie grzybów i pleśni. Nie lubianej przez owady i gryzonie. Materiałem, który nie starzeje się, nie zmienia w czasie swoich parametrów mechanicznych i izolacyjnych, a także jest lżejszy od wełny mineralnej.
OCIEPLANIE DOMU SZKIELETOWEGO- PIANKA POLIURETANOWA
Jakie są dane techniczne zastosowanej pianki:
- pianka dwuskładnikowa, otwarta lub zakmnięto- komórkowa
- posiada najlepsze parametry termoizolacyjne o lambdzie nawet 0,021 – przy zamknięto komórkowej oraz 0,038 przy otwarto komórkowej ( im mniejsza wartość tym lepiej ).
- w konstrukcji szkieletu drewnianego, gdzie bardzo ważna jest szczelność powłoki zewnętrznej, jak również zabezpieczenie drewna konstrukcyjnego, uzyskujemy to wszystko przez natrysk pianki poliuretanowej
- pianka uszczelnia, rozprężając się, a w trakcie natryskiwania dociera do najmniejszych zakamarków i nie potrzeba dodatkowego mocowania, np. aby nie osiadała.
- dodatkowo zabezpiecza i konserwuje drewno konstrukcyjne
- wełna natomiast wymaga dużo więcej skomplikowanych zabiegów montażowych, aby dokładnie ją rozłożyć i zamocować tak, żeby nie osiadała, również w miejscach trudno dostępnych. Dlatego izolacja z poliuretanu jest skuteczniejsza
Pytaliście również o to, czy pianka nie jest toksyczna? W czasie natryskiwania należy używać masek filtrujących, bo w powietrzu unoszą się opary chemiczne. Po utwardzeniu pianki (ok. 24 godzin) jest nieszkodliwa.
Wszystkie ściany elewacyjne domu zostały ocieplone pianką. Po jej utwardzeniu pokryto ją żółtą folią paroizolacyjną, zaś elementy łączeń folii zabezpieczony czerwoną taśmą. Dzięki czemu unikamy mostków termicznych.
OCIEPLANIE DOMU SZKIELETOWEGO -PŁYTOWANIE ŚCIAN PŁYTY FERMACELL
W telegraficznym skrócie płyta ta ma lepszy udźwig (na m2) niż płyta kartonowo-gipsowa, ma świetne właściwości ognioodporne.
OCIEPLANIE DOMU SZKIELETOWEGO- ŚCIANKI DZIAŁOWE
Zanim z drugiej strony szkieletu (ściany) zostaną zamontowane kolejne płyty, fachowcy układają w nich wełnę. To wełna mineralna w rolce. Nie trzeba jej izolować od kabli, ponieważ kable mają podwójną izolacje (750 V) i mogą być układane w wełnie.
Po ułożeniu wełny, montowane są płyty fermacell. W przekroju ściany wewnętrznej domu mamy więc: płytę fermacell, szkielet drewniany, wypełnienie wełną, płyta fermacell.
Na co czekają tak przygotowane ściany wewnątrz domu? Na gładzie, a następnie na malowanie. Widzicie już więc, jak daleko posunięte są prace w środku.
W ciągu kilku tygodni na budowie zawita fachowiec, który w całości wykona łazienkę. Chcielibyśmy już pokazać Wam jej wizualizację, ale nadal wahamy się nad kolekcjami płytek i nie chcemy by Pani Architekt pięć razy renderowała projekt 😉 Wkrótce odkryjemy swoje zamiary, co do naszej kąpielowej przestrzeni.
Dajcie znać, czy tego się w środku domu spodziewaliście? Czy słyszeliście wcześniej o płytach fermacell? Piszcie!