Boom! Takie zaskoczenie mam dzisiaj dla Was. Po multi-kolorowych, eklektycznych projektach sypialni , salonu i kuchni, czeka Was arcy spokojna prezentacja naszej przyszłej łazienki. Dlaczego właśnie taka? Czytajcie dalej!
Nieruchomość to inwestycja
Mówiłam Wam już wielokrotnie, że z uwagi na swój drugi fach (pośrednik w nieruchomościach), mam pewne „zboczenia zawodowe”. Uważam, że każdą nieruchomość należy traktować jako inwestycję. Nie przekonują mnie utarte stwierdzenia, że dom to jest nieruchomość na zawsze. Dla mnie każda nieruchomość musi spełniać kryteria inwestycyjne, a ja, wykańczając tą nieruchomość nie mogę zaburzyć podstawowych elementów wykończenia.
Stałe fragmenty gry
Jednym z takich elementów jest łazienka. Jakie są pozostałe? Podłoga, kuchnia, stolarka wewnętrzna. Wygląd elewacji budynku, kolor okien, czy ogrodzenia. Takie fundamentalne elementy powinniśmy wybierać w miarę możliwości, zgodnie ze swoim gustem, ale również bez zbędnego ekstrawertyzmu.
Chociaż w kuchni pokusiliśmy się o nieco mniej sztampowe rozwiązanie, jniż biel, to nadal zachowaliśmy pewne podstawy, które pozwalają traktować jej wykończenie jako ponadczasowe.
Myśląc o łazience, tym bardziej chciałam rozwiązań neutralnych, ale nie tylko z uwagi na aspekty inwestycyjne nieruchomości. O tym w dalszej części wpisu.
Prosta łazienka w jasnych barwach
Bez kafli po sufit
Projekt łazienki
Białe i drewnopodobne płytki w łazience
W przestrzeni kabiny prysznicowej oraz na ścianie z misą ustępową, bidetem i umywalką poszliśmy w klasykę. Wybraliśmy białe prostokąty, z kolekcji Tel Awiv. Podobne płytki zastosowałam w mieszkaniu, w którym wcześniej mieszkaliśmy. Drewnopodobne płytki na podłodze i białe na ścianie. Były to również rozwiązania marki Paradyż.
Takie wykończenie umożliwi mi w praktyce na szafowanie dodatkami, ale nie tylko. Przy pięknej, prostej bazie, możemy sobie pozwolić na nieco więcej nonszalancji na ścianach. Wybierając np. intensywny kolor lub wzorzystą tapetę.
Wizualizacja łazienki
Stare i nowe
Bidet oraz misa ustępowa
Bardzo zależało mi uwzględnieniu w projekcie bidetu. Zarówno on, jak i misa ustępowa będą zamontowane na stelażu. Dzięki temu rozwiązaniu powstanie półka, którą będziemy chcieli przedłużyć pod lustro, nad umywalką. Jestem ciekawa, czy Wy również jesteście zwolennikami bidetu w łazience, czy uważacie go za zbędne urządzenie?
Drewniane drzwi
Dodatkowe miejsce w łazience
I jak podoba się Wam wizualizacja łazienki? Lubicie takie proste rozwiązania? Czy w swoich łazienkach bardziej zaszaleliście z kolorami? Ja oparłam się na dwóch, znanych sobie zasadach- „nieruchomość to inwestycja” i „klasyka zawsze się sprawdza”. Z jakimi dodatkami zaszaleję? Z kolorem? Tapetą? A może jednym i drugim? Więcej dowiecie się w kolejnym odcinku, o wizualizacji łazienki. Dostępny na naszym kanale na Youtube już jutro o 20:00.