Każdy kto ma balkon, czy taras korzysta dzisiaj z niego z radością. Bezspornie, przed nami czas długich wieczorów w przestrzeni zewnętrznej. Chcecie stworzyć bajeczne oświetlenie? Jakie girlandy na taras wybrać? Zobaczcie najprostszy system girland żarówkowych, dzięki któremu stworzycie wyjątkowy nastrój.
Jeśli marzycie o romantycznych wieczorach, pełnych magii, na Waszych balkonach i tarasach nie możecie zabraknąć girland żarówkowych. To przepiękne oświetlenie, którym stworzycie wyjątkową atmosferę.
Zobaczcie, co stworzyłam na naszym tarasie i zainspirujcie się do działania.
GIRLANDY NA TARAS
Girlandy na taras to bezspornie hit ostatnich lat. I to w najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Girlandy żarówkowe są ponadczasowe!
W dodatku, pasują do właściwie każdego stylu: boho, industrial, vintage, eclectic, modern. Bez względu na to, w jakim klimacie tworzycie swoją przestrzeń outdoot, girlandy będą współgrały ze wszystkimi dodatkami.
Szczególnie te z czarnymi kablami i oprawkami, pasują do właściwie każdego koloru i elementu dekoracyjnego. Możecie więc je swobodnie łączyć.
GIRLANDY NA TARAS- JAKIE WYBRAĆ?
Z najważniejszych punktów, które należy wymienić to girlandy na taras, które:
- spełniają normy zewnętrzne, czyli mogą być bezpiecznie stosowane na zewnątrz
- posiadają prosty montaż , czyli podłączamy je do gniazda zewnętrznego
- można je swobodnie łączyć – zmniejszać lub zwiększać ich długość
Wymienione wyżej punkty, sprawią, że będziecie bezpiecznie korzystali z oświetlenia zewnętrznego. Takiego, które sami stworzycie i będziecie mogli je dowolnie modyfikować w czasie!
Dodatkowym atutem będą, np. haki przy żarówkach wykonane przez producenta lub możliwość dołączenia czujnika zmierzchowego z czasomierzem. Właśnie takie rozwiązania oferuje Markslojd. Te dwie funkcje ułatwią Wam montaż i pozwolą bez obsługowo korzystać z girland.
GIRLANDY NA TARAS – GARDEN 24 MARKSLOJD
W poprzednich sezonach, kiedy weryfikowałam nasze potrzeby (te praktyczne i estetyczne), na tarasie miałam robocze oświetlenie. Żarówki na baterie, ale nie takie zewnętrzne. W związku z czym po kilku tygodniach przestały działać.
Wówczas jednak zrozumiałam, że to właśnie girlandy żarówkowe podobają mi się najbardziej i z nich chciałam stworzyć bajeczne oświetlenie na tarasie.
Girlandy na taras, które wybrałam są jednym z elementów systemu Garden 24 Markslojd. Co to znaczy?
Między innymi, możecie je samodzielnie zamontować. Zrobicie to bez pomocy elektryka, bo system ich podłączenia wygląda następująco:
- transformator- w zależności od tego ile sznurów girland wybierzecie, taki transformator należy zastosować, do wyboru macie taki o mocy 36W i 60W, przy czym pamiętajcie iż należy wykorzystać maksymalnie 90% mocy transformatora oraz by linia, od jednego transformatora nie przekroczyła 50mb
- opcjonalnie czujnik zmierzchowy z czasomierzem- to urządzenie mamy podpięte pod wszystkie pozostałe elementy oświetlenia (zobaczycie je już wkrótce) i sprawdzają się rewelacyjnie!
- kabel przedłużający- jeśli chcecie by żarówki zaczęły się w konkretnym miejscu na pergoli, altanie, czy balkonie, dołączcie do transformatora lub czujnika kabel przedłużający- do wyboru macie : 2 metrowy, 5 metrowy i 10 metrowy
- sznur (sznury) girland
Samo łączenie elementów w systemie Garden 24 Makrslojd jest banalnie proste. Transformator posiada kabel z wejściem do gniazda i z drugiej strony wejście do dowolnego modułu systemu Garden 24.
Każdy z kolejnych elementów- czujniki, kable przedłużające, girlandy (czy wpusty, słupki, spoty), posiada dwa kable: jeden, którym wpinacie je do początku waszej linii oświetlenia (np. za czujnikiem zmierzchowym) i drugi z zaślepką. Jeśli chcecie podpiąć tylko jeden sznur girland, zostawiacie zaślepkę.
Jeśli chcecie podłączyć kolejne sznury, zdejmujecie zaślepkę i wpinacie kolejną girlandą. Pamiętajcie, iż mimo spełnienia norm oświetlenie zewnętrznego, producent zaleca, by miejsca połączeń – na klik, i zabezpieczanych dodatkowo nakrętką, okleić czarną taśmą zewnętrzną.
GIRLANDY NA TARAS – BAJECZNE OŚWIETLENIE
Ja wybrałam siedem sznurów girland żarówkowych (w kształcie kul). Markslojd ma także dostępne girlandy z żarówką wydłużoną.
Podłączyłam transformator do gniazda zewnętrznego, do niego wpięłam czujnik zmierzchowy z czasomierzem, kabel przedłużający, dwumetrowy i kolejno, połączyłam siedem sznurów girland żarówkowych ze sobą. Przy ostatniej zostawiłam zaślepkę.
Zobaczcie, jak girlandy na taras sprawdziły się w naszej scenerii i jak cudowną atmosferę tutaj stworzyły. Pokażę Wam nasz taras o kilku porach, z włączonymi girlandami, abyście mogli zobaczyć magię tego rodzaju oświetlenia!
GIRLANDY NA TARAS- PRZED ZACHODEM SŁOŃCA
Po słonecznym, ciepłym dniu, niebo jest błękitne, bezchmurne, troszkę surowe. Słońce dobiega horyzontu. Widać już miodowe, c
GIRLANDY NA TARAS – GOLDEN HOUR
To ta pora, gdy słońce znika za horyzontem, ale pozostawia przepiękną poświatę. Stąd nazwa, bo podczas pięknego zachodu, wszystko wygląda, jak skąpane w złocie. Przyznam, moja ulubiona pora dnia.
GIRLANDY NA TARAS- PO ZACHODZIE SŁOŃCA
Iście bajeczna sceneria tworzy się także po zachodzie słońca. Niebo nie jest jeszcze czarne. Ma kolor indygo. Widać już teraz ile światła dają girlandy żarówkowe.
Za oknem robi się coraz ciemniej. Niebo staje się granatowe. Bursztynowe, ciepłe światło girland żarówkowych tworzy niesamowitą atmosferę.
Dajcie mi znać, jak podoba się Wam taras z takim oświetleniem? Ja jestem zachwycona i z niecierpliwością wyczekuję letnich, cieplejszych wieczorów, by spędzić tutaj długie godziny. Tymczasem, girlandy, to nie jedyne oświetlenie jakie pojawiło się w naszym ogrodzie.
W kolejnej publikacji zaprezentuję Wam oświetlenie pozostałej części działki. Wspólnie z tarasem, tworzy wyjątkową atmosferę na działce, z której można teraz swobodnie korzystać o każdej porze dnia i nocy.
Przypomnę Wam także, że po ostatniej publikacji z Markslojd (w kolejny piątek), ogłoszę konkurs na świetną lampę do domu lub mieszkania. Czytajcie więc uważnie wszystkie posty o oświetleniu Garden 24.
Dziękuję Markslojd za pomoc w publikacji.