Z pozoru połączenie zasłon wraz z roletami jest dość proste, a ponadto gwarantuje nietuzinkowy, niecodzienny efekt finalny. Z drugiej jednak strony, patrząc z perspektywy praktyki, dobre i niebanalne połączenie jest trudne do uzyskania. Można się łatwo pogubić i otrzymać chaos, zamiast estetycznej współpracy tych dwóch elementów wykończenia wnętrz. Zanim zdecydujesz się na taki krok, sprawdź podpowiedzi i sposoby, które pomogą uzyskać odpowiedni efekt!
Rolety i zasłony — czy to dobre połączenie?
Rolety i zasłony razem stanowią bardzo dobre połączenie. Wielu architektów wnętrz je popiera, jednak kooperacja tych dwóch elementów musi spełniać pewne istotne warunki.
Przede wszystkim warto zachować umiar. Łącząc zasłony i rolety ze sobą, należy kierować się rozsądkiem, by nie przesadzić z liczbą faktur, wzorów czy kolorów. Decydując się na wzorzyste zasłony, lepiej postawić na jednolitą roletę i na odwrót. Efekt uzyskany w ten sposób na pewno będzie zadowalający.
Dobrze jest nieco zastanowić się nad kolorami. Całkiem ciekawie będą prezentować się rolety i zasłony w salonie dobrane na bazie kontrastu. Roletę w jasnym kolorze warto zestawić z ciemną zasłoną, a jasną zasłonę dobrze jest połączyć z ciemną roletą. W ten sposób szybko uzyskasz aranżacyjny sukces. Świetne podpowiedzi można znaleźć na stronie https://malgorzata.poznan.pl/.
Istotnym aspektem jest to, czy roleta ma być standardową roletą z jednolitym materiałem, czy chodzi jednak o roletę dzień noc. W tym drugim przypadku zestawienie jej z zasłonami może okazać się nietrafionym zagraniem. Jeśli roleta ma współgrać z zasłonami, lepiej jest wybrać jednolity, gładki materiał.
Jak się okazuje, doskonałym wyborem będą rolety rzymskie, które są dekoracją samą w sobie, a przy okazji doskonale zacieniają okno i nie wpuszczają do środka nadmiaru promieni słonecznych bądź odgradzają wnętrze od hałasu i światła nocnych latarni.
Połączenie rolet z zasłonami prezentuje się bardzo stylowo. Taki duet jest w stanie doskonale podkreślić styl nowoczesny, ożywić je. Takie połączenie to również bardzo dobry krok, jeśli użytkownikowi zależy przede wszystkim na bardzo dobrym zaciemnieniu pomieszczenia. Gruba, solidna roleta znacznie ograniczy dopływ światła z zewnątrz, a z kolei zasłony na fleksach nieco lżejsze i bardziej zwiewne dodadzą aranżacji elegancji i lekkości.
Warto zaznaczyć, że zakup rolet oraz zasłon to wydatek podwójny, dlatego musi być bardzo dobrze przemyślany. Co więcej, instalacja obydwu dekoracji wymaga też większej dyscypliny, jeśli chodzi o utrzymanie czystości we wnętrzu. Od razu można zaznaczyć, że nie jest to dobre połączenie w przypadku takiego pomieszczenia, jak kuchnia. Znacznie lepiej rolety z zasłonami będą prezentować się w salonie czy sypialni.
Zasłony w oknie — jak wybrać?
Wieszając jednocześnie rolety i zasłony, warto skupić się na tym, jak będzie prezentować się zasłona w oknie. Wybierając grube rolety o dość dużym zacienieniu, które samodzielnie powstrzymają wpływ światła do wnętrza, można nieco poszaleć z lekkością zasłon. Nie muszą być grube, ani ciężkie. W takim wypadku wystarczą tkaniny lekkie i zwiewne, mogą być nawet kolorowe, nieco wiosenne, dzięki czemu całe wnętrze zyska nieco więcej energii.
Gruba zasłona w oknie to potężne, atrakcyjne kotary, które skutecznie zacieniają, nie pozwalają słońcu przebić się do wnętrza. Zazwyczaj produkowane są z weluru, atłasu i innych szykownych materiałów. W takim wypadku warto łączyć je z delikatniejszymi roletami, bądź pozostawić bez towarzystwa.
Rolety i zasłony w salonie
Rolety i zasłony w salonie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną uzyskać nietuzinkowe, niebanalne wnętrze. Jest to modny i bardzo praktyczny zestaw, który nada się także do jadalni czy sypialni. Obecnie można liczyć na spory dobór materiałów, dzięki czemu efekt będzie na pewno piorunujący. Można też zastanowić się, czy zamiast zasłon, nie postawić na firany na fleksach z delikatnego materiału, który będzie idealnie współgrał z cięższymi, dobrze zaciemniającymi roletami.
Artykuł przygotowany przez partnera strony.